Alege limba romana english

 

 

PROGRAM

 

VINERI, 15 IUNIE

SCENĂ / PELUZĂ SCENĂ
10:00 – 10:30, „România dodoloață”, spectacol de teatru (6+), Teatrul Ion Creangă
10:30 – 11:30, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
17:30 – 18:00, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia
18:00 – 19:00, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
19:00 – 19:30, „Lumi paralele”, spectacol de circ contemporan (4+), Karcocha, Spania
19:30 – 20:00, „Crina și păpușile vorbitoare”, spectacol de ventrilocie (4+), Crina Zvobodă
20:00 – 20:30, Trouble Crew & Rareș Varniote
20:30 – 21:00, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia

CORTUL POVEȘTILOR
10:00 – 10:30, „Pernuțele somnoroase”, atelier de teatru și mișcare (1-5), Teatrul Ion Creangă
11:00 – 12:00, „Pictură cu degetele... palmele, tălpile, năsucul și urechile”, atelier (1-3), Trima Events
15:00 – 19:00, „Cu capul în nori”, instalație (4+), Michal Svironi, Israel
20:00 – 21:00, „Cine a fost Leonardo da Vinci?”, atelier și lectură (7-10), Editura Pandora M

CORTUL TRANSFORMĂRILOR DISTRACTIVE
14:00 – 16:00, „Pregătește-te de carnaval: codițe împletite (4+) și tatuaje cu henna (13+)”,
Fundația Calea Victoriei
17:00 – 20:00, „Ce-a fost în capul tău?”, spectacol stradal (7+), Compania Osadia, Spania
21:00 – 22:00, Petrecerea AMINTIRI (4+)

POIENIȚA CU ATELIERE
14:00 – 16:00, Ateliere de creație: coronițe din flori cu 7 culori și moriști pentru mici artiști (4+), Trima Events
17:00 – 19:30, Ateliere pentru mici meșteșugari (4+), Școala de la Piscu

ALTE ACTIVITĂȚI
11:00 – 14:00, Jocurile copilăriei, la Căsuța ECO
15:00 – 20:00, Cabina foto
16:00 – 17:00, Jocurile copilăriei, la Căsuța ECO
17:30 – 21:00, Jocurile copilăriei, la Intrarea Șincai


SÂMBĂTĂ, 16 IUNIE

SCENĂ / PELUZĂ SCENĂ
11:00 – 12:00, „Dr. Bubble & Milkshake”, spectacol cu baloane de săpun (4+), Australia / România
12:00 – 13:00, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
13:00 – 13:30, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia
16:30 – 17:00, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia
17:00 – 18:00, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
18:00 – 18:30, „Lumi paralele”, spectacol de circ contemporan (4+), Karcocha, Spania
18:30 – 19:00, Trouble Crew & Rareș Varniote
19:00 – 19:30, Batucada: spectacol de percuție (4+), Compania Aainjaa, Columbia
19:30 – 20:50, „Pantalone în lună”, spectacol - concert (5+), Teatrul Ion Creangă

SPECTACOLE * INTRAREA ȘINCAI
16:00 – 16:30, Batucada: spectacol de percuție (4+), Compania Aainjaa, Columbia
20:00 – 20:30, „Dezechilibru urban”, spectacol stradal (4+), Karcocha, Spania

CORTUL POVEȘTILOR
10:00 – 10:30, Atelier de mișcare creativă (1-5), coord. Andra Burcă
11:00 – 12:00, Baby Bubble Wrap Art: atelier de pictură distractivă pentru bebeluși, Trima Events
13:00 – 14:00, „Brotacul”, atelier și lectură (5+), Editura Pandora M
15:00 – 19:00, „Cu capul în nori”, instalație (4+), Michal Svironi, Israel
20:00 – 21:00, „Spiridușii luminii”, atelier și lectură (5+), Editura Pandora M

CORTUL TRANSFORMĂRILOR DISTRACTIVE
11:00 – 14:00, „Ce-a fost în capul tău?”, spectacol stradal (7+), Compania Osadia, Spania
15:00 – 17:00, „Pregătește-te de carnaval: codițe împletite (4+) și tatuaje cu henna (13+),
Fundația Calea Victoriei
18:00 – 20:00, „Pregătește-te de carnaval: facepainting & bodypainting” (4+), Trima Events
21:00 – 22:00, Atelier practic de astronomie: transformările cerului înstelat (5+), Fundația Calea Victoriei

POIENIȚA CU ATELIERE
10:00 – 13:30, Ateliere pentru mici meșteșugari (4+), Școala de la Piscu
14:30 – 16:30, Ateliere de creație: coronițe din flori cu 7 culori și moriști pentru mici artiști (4+), Trima Events
17:30 – 19:30, Atelierul astronauților lunatici: planete pictate și măști de carnaval din Veneția de altădată (5+), Fundația Calea Victoriei

LABIRINTUL
11:30 – 19:00, Marele Labirint, instalație, Compania Itinerània, Spania

ALTE ACTIVITĂȚI
10:00 – 13:00, Jocurile copilăriei, la Intrarea Șincai
11:00 – 14:00, Cabina foto
11:00 – 13:00, Graffiti pe Tamburul uriaș
15:00 – 20:00, Cabina foto
16:00 – 21:00, Jocurile copilăriei, la Căsuța ECO
17:00 – 19:00, Graffiti pe Tamburul uriaș


DUMINICĂ, 17 IUNIE

SCENĂ / PELUZĂ SCENĂ
10:00 – 11:15, Jocurile copilăriei
11:30 – 12:00, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia
12:00 – 13:00, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
13:00 – 13:30, Recital de balet, Victoria Dance Studio
13:30 – 14:00, Recital de balet, Liceul de Coregrafie Floria Capsali
14:00 – 14:30, Concert White Bandana, Music4All School
14:30 – 14:45, Recital de baglamas, Antonia Cojocaru
15:30 – 16:30, Atelier de inițiere în ritm și mișcare: Ritmul comun (5+), coord. Irina Bardoczi și Lucian Conțiu
16:30 – 17:00, „Surprinde-i pe toți!”, spectacol de muzică și jonglerii (4+), La Sbrindola, Italia
17:00 – 18:00, „Jekyll și ora de înghețată”, spectacol de circ (4+), Teatrul Paolo Nani, Danemarca
18:00 – 19:00, „Dr. Bubble & Milkshake”, spectacol cu baloane de săpun (4+), Australia / România
19:00 – 19:30, „Lumi paralele”, spectacol de circ contemporan (4+), Karcocha, Spania
19:30 – 20:00, Trouble Crew & Rareș Varniote
20:00 – 20:30, Batucada: spectacol de percuție (4+), Compania Aainjaa, Columbia
20:30 – 21:00, Concert Muzica Reprezentativă a Armatei

SPECTACOLE * INTRAREA ȘINCAI
11:00 – 11:30, Batucada: spectacol de percuție (4+), Compania Aainjaa, Columbia
17:00 – 17:30, „Dezechilibru urban”, spectacol stradal (4+), Karcocha, Spania

CORTUL POVEȘTILOR
10:00 – 10:30, Atelier de Pilates pentru mămici și bebeluși, Victoria Dance Studio
11:00 – 12:00, Baby Bubble Wrap Art: atelier de pictură distractivă pentru bebeluși, Trima Events
13:00 – 14:00, „Elmer și ursulețul pierdut”, atelier și lectură (5+), Editura Pandora M
15:00 – 19:00, „Cu capul în nori”, instalație (4+), Michal Svironi, Israel

CORTUL TRANSFORMĂRILOR DISTRACTIVE
11:00 – 13:00, „Pregătește-te de carnaval: codițe împletite (4+) și tatuaje cu henna (13+)”,
Fundația Calea Victoriei
14:00 – 16:00, „Pregătește-te de carnaval: facepainting & bodypainting” (4+), Trima Events
17:00 – 20:00, „Ce-a fost în capul tău?”, spectacol stradal (7+), Compania Osadia, Spania

POIENIȚA CU ATELIERE
10:00 – 13:00, Ateliere de creație: coronițe din flori cu 7 culori și moriști pentru mici artiști (4+), Trima Events
13:30 –  15:30, Atelier de creație: accesorii de poveste (4+) , Trima Events
16:30 –  19:30, Ateliere pentru mici meșteșugari (4+), Școala de la Piscu

LABIRINTUL
11:30 – 19:00, Marele Labirint, instalație, Compania Itinerània, Spania

ALTE ACTIVITĂȚI
11:00 – 14:00, Cabina foto
11:30 – 13:00, Jocurile copilăriei, la Intrarea Șincai
13:00 – 16:00, Atelier eco-creativ „Plant a sloop” (4+), SLOOP, la Căsuța ECO
15:00 – 20:00, Cabina foto
16:00 – 17:00, Jocurile copilăriei, la Căsuța ECO
17:30 – 21:00, Jocurile copilăriei, la Intrarea Șincai


Varianta electronică a programului poate fi descărcată de aici.

 

© Copyright 2014 Teatrul Ion Creanga