Alege limba romana english

Sâmbătă, 7 OCTOMBRIE

10:00 – 10:30, LA UN METRU DE TINE (2-5) - SOLD OUT

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

12:00 – 12:30, LA UN METRU DE TINE (2-5) - SOLD OUT

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

Duminică, 8 OCTOMBRIE

11:00 – 11:35, ÎN CUIBAR (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Teatrul de Spiegel, Belgia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

11:00 – 11:45, O POVESTE CU SUSUL ÎN JOS (1-5) - SOLD OUT

Teatrul La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul de Comedie, Sala Studio;

11:00 – 11:50, JURNALUL UNEI RĂȚUȘTE URÂTE (6+)

Compania Factory Transadriatica, Italia / Opera Comică pentru Copii;

16:00 – 16:45, O POVESTE CU SUSUL ÎN JOS (1-5) - SOLD OUT

Teatrul La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul de Comedie, Sala Studio;

18:00 – 18:35, ÎN CUIBAR (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Teatrul de Spiegel, Belgia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

18:00 – 18:45, O POVESTE CU SUSUL ÎN JOS (1-5) - SOLD OUT

Teatrul La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul de Comedie, Sala Studio;

18:00 – 18:50, JURNALUL UNEI RĂȚUȘTE URÂTE (6+)

Compania Factory Transadriatica, Italia / Opera Comică pentru Copii;

Luni, 9 OCTOMBRIE

16:00 – 16:35, ÎN CUIBAR (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Teatrul de Spiegel, Belgia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

17:00 – 17:45, CUIBUL (3-8) 

Teatrul Telaio, Italia / Teatrul Excelsior;

17:00 – 17:45, AKARI (2-5)

Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul Național al Dansului București;

18:00 – 18:35, ÎN CUIBAR (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Teatrul de Spiegel, Belgia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

19:00 – 19:45, CUIBUL (3-8) 

Teatrul Telaio, Italia / Teatrul Excelsior;

19:00 – 19:45, AKARI (2-5)

Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul Național al Dansului București;

Marți, 10 OCTOMBRIE

10:00 – 11:00, POVESTEA CARE A FOST PĂTRATĂ (2+)

Teatrul pentru copii Arlechino, Brașov / Teatrul Excelsior;

12:00 – 14:00, TEATRUL PENTRU COPII:

MITURI ȘI PREJUDECĂȚI – Dezbatere / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

17:00 – 17:30, FORME (2+)

MiniREACTOR, Cluj-Napoca / Teatrul de Comedie, Sala Nouă;

17:00 – 18:00, BALOANELE JUCĂUȘE (6+)

Teatrul CEH, Rusia / Centrul Național al Dansului București;

17:00 – 19:00, CONSTRUIEȘTE-ȚI TEATRUL CU EEMATICO

– Atelier Maker Duo (6-12) / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

18:00 – 18:55, ÎN JURUL LUMII ÎN 80 DE CUTII (6+)

Compania Markeliñe, Spania / Opera Comică pentru Copii;

18:00 – 19:10, TINEREȚE FĂRĂ BĂTRÂNEȚE ȘI VIAȚĂ FĂRĂ DE MOARTE (5+)

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Excelsior;

19:00 – 19:30, FORME (2+)

MiniREACTOR, Cluj-Napoca / Teatrul de Comedie, Sala Nouă;

19:00 – 20:00, BALOANELE JUCĂUȘE (6+)

Teatrul CEH, Rusia / Centrul Național al Dansului București;

Miercuri, 11 OCTOMBRIE

10:00 – 14:00, FORMĂ, IMAGINE, JOACĂ – Workshop pentru artiști

Teatrul Tre, Suedia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

10:00 – 10:50, BIANCO (5+)

Teatrul LaBú, Spania / Teatrul Excelsior;

10:00 – 10:55, ÎN JURUL LUMII ÎN 80 DE CUTII (6+)

Compania Markeliñe, Spania / Opera Comică pentru Copii;

17:00 – 17:30, LA UN METRU DE TINE (2-5)

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

17:00 – 17:45, 1+1 (5+)

La Societa della Civetta, Italia și Nano & Aroosak, Iran /

Centrul Național al Dansului București;

17:00 – 17:50, BIANCO (5+)

Teatrul LaBú, Spania / Teatrul Excelsior;

19:00 – 19:30, LA UN METRU DE TINE (2-5)

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

19:00 – 19:45, 1+1 (5+)

La Societa della Civetta, Italia și Nano & Aroosak, Iran /

Centrul Național al Dansului București;

Joi, 12 OCTOMBRIE

10:00 – 10:50, VECINI (6+)

Teatrul Nephesh, Israel / Teatrul Excelsior;

10:00 – 11:15, OAMENII PINGUIN (6+)

Teatrul Asou, Austria / Opera Comică pentru Copii;

17:00 – 17:30, FRӦ (2-4)

Teatrul Tre, Suedia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

17:00 – 17:45, EH-OH (1-3)

Teatrul Elmina, Israel / Teatrul de Comedie, Sala Nouă;

18:00 – 18:50, VECINI (6+)

Teatrul Nephesh, Israel / Teatrul Excelsior;

18:00 – 19:15, OAMENII PINGUIN (6+)

Teatrul Asou, Austria / Opera Comică pentru Copii;

19:00 – 19:30, FRӦ (2-4) - SOLD OUT

Teatrul Tre, Suedia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

19:00 – 19:45, EH-OH (1-3) - SOLD OUT

Teatrul Elmina, Israel / Teatrul de Comedie, Sala Nouă;

Vineri, 13 OCTOMBRIE

10:00 – 10:50, PINOCCHIO (4+)

Teatrul de Păpuși „Puck”, Cluj-Napoca / Teatrul Excelsior;

17:00 – 17:40, APROAPE (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Centrul de Artă pentru copii din Poznań, Polonia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

17:00 – 17:55, LÉON KAMAE (8+)

Compania Gambalo, Belgia / Teatrul Excelsior;

19:00 – 19:40, APROAPE (6 luni - 3 ani) - SOLD OUT

Centrul de Artă pentru copii din Poznań, Polonia / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

19:00 – 19:55, LÉON KAMAE (8+)

Compania Gambalo, Belgia / Teatrul Excelsior;

Sâmbătă, 14 OCTOMBRIE

11:00 – 12:00, O POVESTE A PORCULUI (5+)

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Excelsior;

11:00 – 13:00, DISCUȚII RELAXATE DESPRE SUBIECTE DIFICILE. Laborator pentru părinți & Atelier pentru copii (3-6) / Creart – Centrul de Creație, Artă și Tradiție

17:00 – 17:30, PERNUȚA SOMNOROASĂ (sub 3 ani) - SOLD OUT

Teatrul Ion Creangă, București / Teatrul Ion Creangă, Sala Mică;

19:00 – 20:30, FESTIVITATEA DE PREMIERE / Teatrul Excelsior

© Copyright 2014 Teatrul Ion Creanga