Alege limba romana english

FESTIVALUL AMINTIRI DIN COPILĂRIE
14-16 iunie 2019, Parcul Tineretului



VINERI, 14 IUNIE

Scenă / Platforma cu spectacole
16:00 - 16:30, „Prostia omenească”, spectacol, Teatrul Ion Creangă
16:30 - 17:00, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania
17:00 - 17:45, „Cei trei purceluși”, spectacol, Teatrul Excelsior
17:45 - 18:15, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
18:15 - 19:00, „Improveste”, spectacol de improvizație, Teatrul de Animație Țăndărică
19:00 - 20:00, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania
20:00 - 21:15, „Jack și vrejul de fasole”, spectacol, Teatrul Ion Creangă

Instalații și alte spectacole
„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi,
Compania Itinerañia, Spania
16:00 - 20:00 / Peluza din fața scenei
„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute,
Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania
16:00 - 20:00 / Peluza din spatele scenei
„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania
18:00 / 18:30 / 19:00 / 19:45 / 20:15 (15 min) / Teatrul cu holograme

Poienița cu Ateliere
16:00 - 18:00, Atelier de confecționat marionete și păpuși haioase, Fundația Calea Victoriei
18:30 - 20:30, Atelier pentru super-eroi: măști și tatuaje airbrush, Fundația Calea Victoriei

Poienița cu Jocuri
16:00 - 20:00, Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă

Animație: mimi, statui vivante și personaje de poveste
16:00 - 21:00

Portret de familie – Ediția de Vară
17:00 ­- 20:00

Trenulețul Amintiri
15:45 – 20:30

SÂMBĂTĂ 15 IUNIE

Scenă / Platforma cu spectacole
10:30 - 10:55, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
11:00 - 11:45, „În evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania
11:45 - 12:15, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
12:15 - 13:00, „Pinocchio”, spectacol de teatru de păpuși, Asociația C.R.E.A.S
13:00 - 13:30, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania
-
14:30 - 15:00, Concert - Selin Ozer
15:00 - 15:30, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania
15:30 - 16:00, Demonstrație de magie - Cezar Vlad Popescu
16:00 - 16:30, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
16:30 - 17:15, „Crina și păpușile vorbitoare”, spectacol de ventrilocie, cu Crina Zvobodă
17:15 - 18:15, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania
18:15 - 19:00, „LittleImpro – Teatru de improvizație pentru copii”, Trupa LittleImpro
19:00 - 19:30, „Acrobații și jonglerii”, Circul Metropolitan București
19:30 - 19:55, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
19:55 - 20:20, „Trouble Crew Show”, demonstrație de street dance, Trouble Dance Company
20:20 - 21:05, „În Evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania

Instalații și alte spectacole
„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi,
Compania Itinerañia, Spania
10:00 - 13:30 & 15:00 - 21:00 / Peluza din fața scenei
„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute,
Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania
11:00 - 14:00 & 16:00 - 20:00 / Peluza din spatele scenei
„Pudelii imperiali defilează”, spectacol mobil, Dulce Compania, Germania
16:00 - 16:45 & 19:00 - 19:45 / Pe alei, în zona fântânii circulare
„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania
11:00 / 11:30 / 12:00 / 15:00 / 15:30 / 17:00 /
17:30 / 18:00 / 18:30 / 20:00 (15 min) / Teatrul cu holograme

Poienița cu Ateliere
10:30 - 12:30, Atelier de pictură pe sticlă și ornamente din lut, Trima Events
13:00 - 15:00, Atelier de zmeie buclucașe și decorațiuni simpatice, Trima Events
15:30 - 17:30, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu
18:00 - 20:00, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu

Poienița cu Jocuri
10:30 - 13:00 & 15:00 - 20:00, Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă

Animație: mimi, statui vivante și personaje de poveste
10:30 - 13:00 & 15:00 - 20:30

Portret de familie – Ediția de Vară
10:30 – 12:30 & 17:00 – 20:00

Trenulețul Amintiri
10:15 - 13:15 & 15:15 - 20:30

DUMINICĂ 16 IUNIE

Scenă / Platforma cu spectacole
10:30 - 11:20, „Nătăflețul regal”, spectacol de teatru stradal, Ganso & Cia, Spania
11:20 - 12:00, „În evoluție”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania
12:00 - 12:25, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
12:25 - 12:45, Mini-recital de balet, Casa de Balet
12:45 - 13:15, Mini-recital de balet, Victoria Dance Studio
15:00 - 15:30, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
15:30 - 16:00, „Acrobații și jonglerii”, Circul Metropolitan București
16:00 - 16:30, „Vacanța întârzie”, spectacol de teatru stradal, Jay Toor, Germania
16:30 - 17:15, „La școală este ca-n povești”, spectacol de teatru muzical, Trupa Pam Pam
17:15 - 17:40, „Hipopotamii”, spectacol de dans contemporan, Teatrul Zum Zum, Spania
17:40 - 18:30, „Copilăria lui George Enescu”, spectacol muzical, Asociația Clasic e fantastic
18:30 - 19:00, „Gladiatorii baloanelor cu apă”, spectacol de circ stradal, Acrobuffos, SUA
19:00 - 19:30, Concert - Mix & Match
19:30 - 20:15, „Vertical”, concert de percuție, Compania Brincadeira, Spania
20:15 - 21:15, „O poveste a porcului”, spectacol, Teatrul Ion Creangă

Instalații și alte spectacole
„Marionete gigantice”, instalație pentru păpușari creativi,
Compania Itinerañia, Spania
10:00 - 13:30 & 15:00 - 21:00 / Peluza din fața scenei
„Strania călătorie a domnului Tonet”, instalație cu jocuri nemaivăzute,
Compania Tombs Creatius, Catalonia, Spania
11:00 - 14:00 & 16:00 - 20:00 / Peluza din spatele scenei
„Pudelii imperiali defilează”, spectacol mobil,
Dulce Compania, Germania
16:00 - 16:45 & 19:00 - 19:45 / Pe alei, în zona fântânii circulare
„Lumea imaginației”, spectacol de teatru cu holograme, Compania Holoque, Spania
11:00 / 11:30 / 12:00 / 15:00 / 15:30 / 17:00 /
17:30 / 18:00 / 18:30 / 20:00 (15 min) / Teatrul cu holograme

Poienița cu Ateliere
10:30 - 12:30, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu
13:00 - 15:00, Atelier pentru mici meșteri păpușari, Școala de la Piscu
15:30 - 17:30, Atelier de evantaie decorate și pictură pe sticlă, Trima Events
18:00 - 20:00, Atelier de moriști colorate și zmeie buclucașe, Trima Events

Poienița cu Jocuri
10:30 - 13:00 & 15:00 - 20:00, Jocurile Copilăriei, Teatrul Ion Creangă

Animație: mimi, statui vivante și personaje de poveste
10:30 - 13:00 & 15:00 - 20:30

Portret de familie – Ediția de Vară
10:30 – 12:30 & 17:00 – 20:00

Trenulețul Amintiri
10:15 - 13:15 & 15:15 - 20:30

******** ********* *********
Accesul la toate spectacolele, atelierele și instalațiile din cadrul festivalului este gratuit.

Pentru spectacolul Lumea imaginației accesul se face în limita locurilor disponibile (16 locuri / reprezentație). Înscrierile pentru acest spectacol se realizează în parc, în zona Teatrul cu holograme, cu 15 minute înainte de începerea spectacolului.

www.amintirifest.ro

******** ********* *********
Festival organizat de Primăria Capitalei prin Teatrul Ion Creangă
Parteneri: Circul Metropolitan București, Teatrul de Animație Țăndărică, Teatrul Excelsior, Casa de Balet, Victoria Dance Studio, Societatea de Transport București - STB, Green Generation, iVelo, Generali, Editura Pandora M, Editura Didactică DPH.
Festival recomandat de Radio Itsy Bitsy.
Parteneri Media: Agerpres, Radio România Cultural, Radio București FM, Cinemagia, GoKid, Hotnews, Jurnalul Național
Monitorizare media: Media TRUST

© Copyright 2014 Teatrul Ion Creanga