Alege limba romana english

SÂMBĂTĂ, 3 OCTOMBRIE
10.00 – 13.00 The Sound of Light – Workshop pentru artiști și tehnicieni
Andrea Buzzetti, La Baracca, Italia, Centrul Național al Dansului București
11.00 – 12.00 Alice în Țara Minunilor, Teatrul Ariel, Târgu Mureș, Opera Comică pentru Copii (6+)
17.00 – 17.50 Spot, La Baracca, Italia, Centrul Național al Dansului București (1-4 ani)
19.00 – 19.50 Spot, La Baracca, Italia, Centrul Național al Dansului București (1-4 ani)
19.00 – 20.30 Spaima zmeilor, Teatrul Ion Creangă, București, Teatrul Excelsior (6+)

DUMINICĂ, 4 OCTOMBRIE
11.00 – 11.45 Duet, Teatro Prova, Italia, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (1-4 ani)
11.00 – 12.25 Ca nuca-n perete, Teatrul Tineretului Piatra Neamț, Opera Comică pentru Copii (6+)
11.00 – 13.00 Întrebări, dar mai mult răspunsuri
Conferință pentru părinți și educatori & Atelier pentru copii (3-6 ani), Creart
16.00 – 16.35 Linetoddlerium, Puppet Theatre at the Crossroads, Slovacia, Centrul Național al Dansului București (1-3 ani)
17.00 – 17.50 Opera frigorifică, Antonio Panzuto, Italia, Teatrul Excelsior (6-12 ani)
17.00 – 17.45 Duet, Teatro Prova, Italia, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (1-4 ani)
18.00 – 18.35 Linetoddlerium, Puppet Theatre at the Crossroads, Slovacia, Centrul Național al Dansului București (1-3 ani)
19.00 – 19.50 Opera frigorifică, Antonio Panzuto, Italia, Teatrul Excelsior (6-12 ani)

LUNI, 5 OCTOMBRIE
10.00 – 10.55 Pinocchio, Roseland Musical, Spania, Opera Comică pentru Copii (6-12 ani)
10.00 – 11.00 Kiki și Bozo, Teatrul Excelsior, București, Teatrul Excelsior (8-14 ani)
17.00 – 17.40 Culori, Dansmakers Amsterdam, Olanda, Centrul Național al Dansului București (2-6 ani)
17.00 – 17.45 Mic sau mare?, Trupa Arcadia, Oradea, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (0-3 ani)
18.00 – 18.55 Pinocchio, Roseland Musical, Spania, Opera Comică pentru Copii (6-12 ani)
19.00 – 19.40 Culori, Dansmakers Amsterdam, Olanda, Centrul Național al Dansului București (2-6 ani)

MARȚI, 6 OCTOMBRIE
10.00 – 10.40 Culori, Dansmakers Amsterdam, Olanda, Centrul Național al Dansului București (2-6 ani)
10.00 – 10.55 Insula necunoscută, Markeliῆe, Spania, Teatrul Excelsior (6+)
16.00 – 16.55 Măști, National Theatre of Monkey Country, Elveția, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (4+)
18.00 – 18.55 Măști, National Theatre of Monkey Country, Elveția, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (4+)
18.00 – 18.50 Insula necunoscută, Markeliῆe, Spania, Teatrul Excelsior (6+)
18.00 – 18.40 Zbor prin povești, Teatrul Ion Creangă, Centrul Național al Dansului București (3-6 ani)

MIERCURI, 7 OCTOMBRIE
17.00 – 17.35 Am un punct în palmă
, TAM Teatromusica, Italia, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (3-6 ani)
18.00 – 18.50 Petrică și lupul, Orna Porat Theatre, Israel, Teatrul Excelsior (4+)
19.00 – 19.35 Am un punct în palmă, TAM Teatromusica, Italia, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (3-6 ani)

JOI, 8 OCTOMBRIE
10.00 – 10.50 Petrică și lupul, Orna Porat Theatre, Israel, Teatrul Excelsior (4+)
17.00 – 17.30 Teatru mărunțel, Orna Porat Theatre, Israel, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (1-3 ani)
17.00 – 19.00 Atelier pentru copii, Kabaré Púpala, Germania, Creart (8-12 ani)
18.00 – 18.55 Povestea unui om și a umbrei sale, Principio Attivo, Italia, Teatrul Excelsior (5+)
19.00 – 19.30 Teatru mărunțel, Orna Porat Theatre, Israel, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (1-3 ani)

VINERI, 9 OCTOMBRIE
10.00 – 10.55 Povestea unui om și a umbrei sale, Principio Attivo, Italia, Teatrul Excelsior (5+)
17.00 – 19.00 Atelier pentru copii, Kabaré Púpala, Germania, Creart (8-12 ani)
18.00 – 19.00 Ou, Kunos Circus, Elveția, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (5+)
18.00 – 18.50 Păcală în satul lui, Teatrul Arlechino, Brașov, Teatrul Excelsior (4-12 ani)

SÂMBĂTĂ, 10 OCTOMBRIE
10.00 – 12.00 Atelier pentru copii, Kabaré Púpala, Germania, Creart (4-7 ani)
11.00 – 11.50 Circul Mandragora, Mandragora Circo, Argentina, Teatrul Excelsior (6+)
11.00 – 12.00 Ou, Kunos Circus, Elveția, Teatrul de Comedie – Sala Nouă (5+)
16.00 – 18.00 Atelier pentru copii, Kabaré Púpala, Germania, Creart (4-7 ani)
18.00 – 18.50 Circul Mandragora, Mandragora Circo, Argentina, Teatrul Excelsior (6+)

Programul Festivalului poate fi descărcat de aici.

..........................................................................................................................................................

Biletele au fost puse în vânzare în rețeaua Eventim și sunt disponibile online, pe www.eventim.ro, la sediul magazinelor partenere (Germanos, Domo, Vodafone, Orange, Librăriile Cărturești și Humanitas) sau la Casa de Bilete a Teatrului, aflată în Piața Amzei, nr. 13 – nr. tel. 0767.934.374.

 

© Copyright 2014 Teatrul Ion Creanga